PRIJEVOZ UČENIKA U 2017.

S koncem prošle godine donesena je i odluka o sufinanciranju prijevoza učenika u RH. Više na linku:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u razdoblju siječanj - lipanj 2017. godine nastavlja s programom sufinanciranja redovitih učenika srednjih škola.

Pravo na sufinanciranje 75% troškova međumjesnog javnog prijevoza, kao i u prethodnom razdoblju, ostvaruju učenici koji su u školskoj godini 2016./2017. upisali i redovito pohađaju srednju školu, koji kupuju mjesečnu učeničku kartu za autobus ili vlak, a kojima udaljenost od adrese prebivališta odnosno boravišta do adrese škole iznosi više od 5 kilometara.

Učenicima članovima kućanstava koja su korisnik zajamčene minimalne naknade ili pomoći za uzdržavanje, sukladno propisu kojim se uređuje područje socijalne skrbi, financirat će se 100% cijene mjesečne učeničke karte.

Učenicima u programima čiji se veći dio izvodi u obliku praktične nastave i vježbi te drugim strukovnim programima sa stručnom praksom, sufinancirat će se odnosno financirati mjesečna karta, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja praktične nastave i vježbi te stručne prakse u mjesecu uzimajući u obzir najpovoljniji iznos.

Odluka iz Narodnih novina:

OBAVIJEST IZ ŽUPANIJE:

Temeljem Odluke Vlade Republike Hrvatske o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola u razdoblju siječanj – lipanj 2017. godine („Narodne novine“ broj 123/16.) Koprivničko-križevačka županija nastavlja sa sufinanciranjem prijevoza učenika srednjih škola uz promijenjenu participaciju roditelja.

U razdoblju siječanj - lipanj 2017. godine, za učenike koji putuju autobusnim prijevozom, mjesečno participiranje roditelja utvrđuje se prema kriteriju udaljenosti na sljedeći način:

-              70,00 kuna za relaciju manju ili jednaku od 10 kilometara,

-              80,00 kuna za relaciju veću od 10 kilometara, a manju ili jednaku od 20 kilometara,

-              100,00 kuna za relaciju veću od 20 kilometara.

Za učenike koji putuju vlakom, mjesečno participiranje roditelja iznosi 30,00 kuna.

Nove Potvrde 75% i 100% za učenike bit će dostupne čim ih dostavi e MZO.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 5. 1. 2017.