Konferencija «ZDRAVSTVENA ZAŠTITA I UKLJUČENOST ROMSKE MANJINE»

Učenici trećeg i četvrtog razreda usmjerenja za medicinske sestre/tehničare opće njege s nastavnicima Petrom Šimunić i Damjanom Abou Aldanom sudjelovali su na međunarodnoj konferenciji o zdravstvenoj zaštiti i uključenosti romske manjine u sklopu treće konferencije u organizaciji «European neighbours». Tijekom konferencije Prof.dr. Andrea Grisold (Graz) prikazala je podatke koji se odnose na procijepljenost romske manjine na području EU. Michal Kubo i Magdalena Rothova (Slovačka) prikazali su učinkovitu organizaciju podrške romskoj manjini kroz sustav «romskih medijatora». Haris Tahirović objasnio je probleme romske manjine u Sloveniji, a doktorice Vlasta Šubarić i Maja Toth Mršić su prikazale specifičnosti rada i zdravstvene problematike u zdravstvenoj zaštiti Roma u Hrvatskoj.

Cjelodnevna konferencija bila je upotpunjena nastupima učenika osnovne škole sa tradicionalnim romskim plesovima.

IMG_9531.jpg (1.03 MB)
IMG_9535.jpg (1.04 MB)
IMG_9590.jpg (731.59 KB)
IMG_9328.jpg (731.91 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 16. 3. 2017.