OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN MEDICINSKIH SESTARA

Povodom Međunarodnog dana medicinskih sestara, učenice 5i razreda (Ivana Kupec, Josipa Logožar i Lea Popović) sa nastavnicom Petrom Šimunić, tradicionalno su mjerile krvni tlak i razinu šećera u krvi zaposlenicima Srednje škole Koprivnica. Mjerenjem su ustanovile da većina zaposlenika škole ima normalne vrijednosti tlaka i šećera u krvi. Također su im dijelile letke Nacionalnih programa ranog otkrivanja raka dojke, vrata maternice i debelog crijeva te educirale zaposlenike o prevenciji zloćudnih bolesti. Navedene aktivnosti izvodile su se u zbornici škole od 8 do 10 sati.

Nastavnici Damjan Abou Aldan i Marija Križić tim su povodom aktivno sudjelovali u prvom kongresu sestrinstva Koprivničko-križevačke županije «Komplementarnost komuniciranja». Damjan Abou Aldan održao je predavanje «Komunikacija kao odrednica sestrinskog umijeća», a Marija Križić «Hrvatski znakovni jezik u zdravstvenoj njezi». Izlaganje nastavnice Križić prevodio je slušateljima u dvorani «Domoljub» učenik 3i razreda Patrik Muqaj.

Međunarodni dan medicinskih sestara obilježava se 12.5. u čast rođenja Florence Nightingale (12.5.1820.-13.8.1910.) utemeljiteljice modernog sestrinstva.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 15. 5. 2017.