Obilježavanje Svjetskog dana zaštite životinja

Na nastavi etike učenicima trećih razreda gošća je bila djelatnica grada gđa. Martina Kazinoti, članica udruge za zaštitu životinja. Gospođa Kazinoti održala je predavanja na temu   napuštene životinje. Tom prilikom dovela je malenog pekinezera imenom Trio i ispričala nam njegovu priču.

Saznali smo još nekoliko zanimljivih priča koje su nas potaknule da uvijek pomognemo onim životinjama koje nisu sretne i koje su mučene od strane vlasnika. Iz predavanja saznali smo niz zanimljivih podataka kao na primjer kako i koliko ljudi zarađuju na štencima te u kakvim uvjetima žive životinje. Osim spomenutog upoznati smo s važnošću kastracije/ sterilizacije. Naučili smo kako biti odgovoran vlasnik bilo koje životinje i što učiniti da naše životinje budu sretne i zdrave. Gospođa Kazinoti pozvala je učenike da  se pridruže grupi objavljenoj na facebooku pod nazivom: Šinterice dobrog srca  te tako pomognu napuštenim životinjama. Također je napomenula da ako imaju mogućnosti udomiti životinju (psa, mačku…) da joj se slobodno jave.

Iz poučnog i zanimljivog predavanja učenici su mogli prepoznati važnost moralne odgovornosti ljudi prema životinjama.

Glavna poruka za sve nas glasi:

Nikad ne okrenite glavu. Čuvajte i mazite svoje životinje jer one su dio vaše obitelji i dio ovog svijeta iako ne mogu govoriti i ne znaju reći što ih muči!

Sanja Rabadžija, prof.

1232.jpg (1.08 MB)
1234.jpg (1.27 MB)
1237.jpg (1,016.03 KB)
1240.jpg (1.03 MB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 25. 10. 2017.