TEDxKoprivnica Library

Nakon što su učenici 3.i razreda u svibnju ove godine snimili video spotove pjesama domaćih izvođača na hrvatskom znakovnom jeziku, zaokupili su  pažnju medija i lokalne zajednice te dobili izrazito pozitivne kritike. Kao vrhunac svega, učenice koje su snimile spot za pjesmu "Zaljubila sam se" grupe Detour, nastupile su s njima na Picokijadi u lipnju. Povodom svega navedenog učenice i nastavnica Marija Križić pozvane su na TEDxKoprivnica Library koji se ove godine održao pod motom "Velike ideje u malom gradu". Nastavnica Marija Križić kao govornik ispričala je kako je došlo do ideje snimanja spotova na znakovnom i same realizacije, a učenice sada 4.i razreda  Gabrijela Flac, Josipa Kodrić i Luana Jambreušić otpjevale su pjesmu na hrvatskom znakovnom jeziku te još jednom oduševile publiku uživo. Osim što su imale priliku ponosno prezentirati našu školu, upoznale su  Mladena Kušeca, književnika i novinara zbog čijih humorističnih  i dubokoumnih dosjetki nismo skidali osmijeh s lica.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 14. 11. 2017.