FILOZOFSKI CAFE

Dana 3. veljače 2018. učenici 4.c razreda Borna Ostriž, Lorena Novak i Manuela Lončarić sudjelovali su u Filozofskom café –u za srednjoškolce koji je održan u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ u Koprivnici. Organizatorica i voditeljica Filozofskog café-a je Sanja Suton, profesorica filozofije u gimnaziji Fran Galović u Koprivnici. Café je započeo slobodnim odabirom tema. Učenici su svojevoljno predlagali teme te su kasnije glasali za najprivlačnije. Izabrana je  tema „Treba li zakonski propisati cijepljenje djece?“  te su učenici raspravljali o njoj. Naši učenici aktivno su se uključili u raspravu predlaganjem argumenata. Nakon sat i pol rasprave svi su podijeljeni u grupe te su sa nasumično odabranim sudionicima morali doći do zaključka teme. Program je ostvaren  u suradnji obrta “Mudro drvo” i Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“.

Sanja Rabadžija, prof.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 12. 2. 2018.