Statistička olimpijada

Statistička olimpijada u organizaciji Eurostata i brojnih europskih nacionalnih statističkih ureda ima cilj promoviranje statističke pismenosti među srednjoškolcima. Natjecanje je potaknulo učenike i učenice, kao i njihove mentore na timski rad i suradnju u ostvarivanju zajedničkih ciljeva prema uspjehu. Sudjelovanje je bilo besplatno, a ekipe su prijavljene u dvije kategorije: kategorija A (3. i 4. razred) i kategorija B (1. i 2. razred). Natjecanje se odvijalo u dva kruga, od 29. siječnja pa do 8. ožujka 2018. godine. Od prijavljenih 516 ekipa iz cijele Republike Hrvatske, naše tri ekipe prošle su u drugi krug natjecanja s time da su ekipe Ljenivci i M16M17M17 postigle prva mjesta u prvom krugu. Budući da je proglašenje pobjedničkih ekipa 6. travnja 2018. u Zagrebu, nadamo se dobrom plasmanu.

Martina Havaić, prof.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 19. 3. 2018.