Svjetski dan zdravlja

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, u subotu 07. 04. 2018., na Gradskim bazenima Cerine održao se  prigodni program u suradnji s Podravkom i Sonne Sportom te Gradskim društvom Crvenog križa i učenicima Srednje škole Koprivnica.

U predvorju bazena djelatnici i volonteri Gradskog društva Crvenog križa i učenici Srednje škole Koprivnica  posjetiteljima mjere tlak i razinu šećera u krvi. Poseban interes pokazao se za nošenje, takozvanih, pijanih naočala koje poput droga i alkohola iskrivljuju percepciju.

Posjetitelji su mogli uzeti i kratke brošure koje govore o preveniranju bolesti srca i krvnih žila.

Zajedno s Podravkinim gastro promotorima predstavljeni su zdravi voćni i povrtni napitci bogati vitaminima. Zdrave napitke  ponudila je i tvrtka Soone Sport, odnosno specijalizirana trgovina sportske i zdrave prehrane.

Program na Cerinama je trajao do 17 sati.

Učenici koji su sudjelovali provođenju Svjetskog dana zdravlja su:

1. Gabrijela Vojvodić
  2. Ivan Bečeić
  3. Emilija Zrinski

Mentor:

Tomislav Lončar, mag.med.techn.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 9. 4. 2018.