TERENSKA NASTAVA - SARAJEVO

Učenici  prvih razreda  (prodavač, upravni referent, prehrambeni tehničar)  u pratnji svojih nastavnika (Višnje Momčilović, Sanele Đurđević i Davida Vujčića) posjetili su Sarajevo.

Terenska je nastava  trajala od 21. 4. do 22. 4. 2018., a voditeljica je  bila  prof. Višnja Momčilović.

Tijekom dvodnevnog izleta učenici su upoznali prirodne i kulturno-povijesne  znamenitosti  Sarajeva, Travnika i Jajca, običaje i kulturu stanovništva,  a imali su priliku kušati i  bosanske  kulinarske specijalitete.  Osim što su učenici na taj način osvijestili važnost  tolerancije i prihvaćanja različitih kultura,  razvili su i socijalno-društvene kompetencije.

Izlet je prošao  u pozitivnom ozračju, a učenici su izrazili želju  za ponovnim posjetom Sarajevu - „gradu koji se u isto vrijeme rađa i preobražava“ (I. Andrić).

IMG_20180421_111644.jpg (3.93 MB)
IMG_20180421_115529.jpg (4.47 MB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 25. 4. 2018.