Terenska nastava u sklopu predmeta „Povijest umjetnosti i kulturno-povijesna baština“

U ponedjeljak  30. travnja  2018. godine 4.h je s profesoricom Marijom Alvađ bio na terenskoj nastavi u sklopu predmeta „Povijest umjetnosti i kulturno-povijesna baština“.  Terenska nastava je bila  osmišljena kao zadatak kojeg su morali obaviti učenici. S obzirom na svoje hotelijersko-turističko usmjerenje morali su organizirati turistički obilazak stare Koprivnice,odnosno stare jezgre i nekadašnjeg podgrađa, što je uključivalo razgled kluturno-povijesnih spomenika iz 16., 17. i 18. stoljeća. Učenici su morali poput turističkih vodiča sami odrediti najsmisleniji i najpraktičniji obilazak spomenika te o njima  ispričati ostalim učenicima ono najbitnije. Krenuli su s najstarijim spomenikom, tzv. Bašćom, odnosno ostatkom nekadašnjih zemljanih bedema, zatim su nastavili obilazak s novijim građevinama i spomenicima – Oružarna, nekadašnja Vijećnica (današnji Muzej), nekadašnji Vijećnički trg s pilovima ispred nje (današnji Trg L. Brozovića), crkva sv. Antuna, crkva sv. Nikole, stambeno-obrtnički objekt „Pivnica“, stambeno-obrtnički objekt „Vila Parva“, te stambeno-obrtnički objekt „Art“.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 3. 5. 2018.