MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV SIROMAŠTVA

U četvrtak 18. rujna 2018. godine učenici 4.i. razreda, smjer medicinska sestra/tehničar opće njega, s nastavnicom Sanjom Koluder, u okviru vježbi iz predmeta „Higijena-preventivna medicina“, obilježili su Međunarodni dan borbe protiv siromaštva koji se obilježava 17. listopada.

Tom su prigodom posjetili Socijalnu samoposlugu Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, a uz pomoć ostalih učenika Srednje škole Koprivnica vrijedno su prikupili prehrambene i higijenske potrepštine te ih uručili voditeljici Socijalne samoposluge, gospođi Antoniji Habajec i Akvili Petras Kovačić. Zaposlenice GD CK educirale su ih o djelatnostima, aktivnostima i projektima Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica. Učenici su iskazali poseban interes za volontiranje te rad Socijalne samoposluge i Pučke kuhinje.

Ovim posjetom nastojali su senzibilizirati i potaknuti sve učenike, nastavnike i vanjske suradnike kako svojim doniranjem mogu pomoći najpotrebitijim članovima našeg društva.

Sanja Koluder, mag.med.techn.

Srednja1.jpg (490.41 KB)
srednja2.JPG (852.41 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 22. 10. 2018.