Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Ujedinjeni narodi su 3. prosinca proglasili Međunarodnim danom osoba s invaliditetom, a učenici Srednje škole Koprivnica, 4.k razred smjer Fizioterapeutski tehničar danas su ga prikladno obilježili.

Zajedno s korisnicima Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teskoćama Latice i Sportske udruge Veliko srce prvo smo poslušali predavanje o provođenju projekta „Sportsko rekreativne aktivnosti Veliko srce“. Saznali smo da je projekt namijenjen uključivanju osoba s invaliditetom u sportske i rekreativne aktivnosti, a korisnici svaki dan imaju treninge nogometa, rukometa, floorballa ili stolnog tenisa, a također treniraju i plivanje na gradskim bazenima. Također smo saznali i koje su mogućnosti volontiranja na sportsko-rekreativnim aktivnostima u Udruzi i koje su dobrobiti volontiranje.
Nakon toga smo se podijelili u dvije grupe gdje je dio učenika s korisnicima odradio specifične vježbe za cijelo tijelo, a druga grupa je odradila rukometni trening u dvorani. Učenici su također sudjelovali i na sportskoj igraonici za djecu s teškoćama u razvoju te su s njima odradili različite vježbe za prevenciju deformacije lokomotornog sustava te osmislili poligon prepreka.

Zajedničkim druženjem kroz sport i rekreaciju obilježili smo Međunarodni dan osoba s invaliditetom, ponovili gradivo iz Kineziterapije, dobro se zabavili i sklopili nova prijateljstva.

IMG-20191203-WA0011.jpg (220.12 KB)
IMG_20191203_145543.jpg (918.08 KB)
IMG-20191203-WA0026.jpg (266.02 KB)
IMG-20191203-WA0027.jpg (175.74 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 4. 12. 2019.