Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u sklopu aktivnosti Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa na Prometnoj Učilici provodi 3. Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za učenike srednjih škola s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenja stradavanja djece u prometu, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Natjecanje traje do 31.12.2020. godine.

Pravo je vrijeme da se uključite na natjecanje

U tijeku je četvrti ispit 3. Državnog natjecanja i pravo je vrijeme da se Vi i učenici iz vaše škole uključite i ravnopravno sudjelujete u Natjecanju.

Do kraja Natjecanja preostalo je šest ispita. Učenici koji se do sada nisu uopće uključili ili su propustili neki od ispita mogu potpuno ravnopravno sudjelovati jer se za konačan rezultat boduju samo rezultati četiri najbolja ispita. Isto vrijedi za natjecanje u kategoriji najbolje škole.

Za sudjelovanje u Natjecanju treba se prijaviti web stranici Prometne Učilice preko AAI@EduHR korisničkog računa.

Natjecanje je organizirano u dvije kategorije:

- pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

- natjecanje škola

Učenici sudjeluju u natjecanju tako da se na web stranici Prometne Učilice kroz brojne poučne sadržaje i vježbe upoznaju s prometnim propisima. Na taj način učenici kroz igru usvajaju znanje i pripremaju se za osvojanje bodova na ispitima znanja. Ispiti znanja provode se neprekidno tijekom Natjecanja, svaki u trajanju od 5-6 dana. Pojedinom ispitu učenici mogu pristupiti jedanput, bilo kada u terminu ispita i kada im to najviše odgovara, iz škole ili od kuće.

Zbog epidemiološke situacije ove godine nažalost nismo u mogućnosti organizirati radionice po školama. Za sudjelovanje u Natjecanju iz sigurnog okruženja škole ili od kuće potrebna je samo dobra volja, Internet i računalo, tablet ili mobitel. Sve ostalo učenici mogu pronaći na našim web stranicama.

Nagrade za najuspješnije učenike 1. – 3. razreda:

- prvo mjesto – eRomobil ili Prijenosno računalo

- drugo do peto mjesto – USB stick 128 GB ili Eksterna baterija

- šesto do deseto mjesto – Majica Prometne Učilice

Nagrade za najuspješnije učenike 4. razreda:

- prvo mjesto – Autoškola i polaganje vozačkog ispita B kategorije ili Prijenosno računalo

- drugo do peto mjesto – U-lock ili USB stick 128 GB

- šesto do deseto mjesto – Majica Prometne Učilice

Nagrade za 3 najuspješnije škole: Pehar za 1.- 3. mjesto

Nagrade za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice

Od ove godine posebno nagrađujemo angažman profesora u podučavanju i vođenju učenika, temeljem broja učenika koje su potaknuli na sudjelovanje u natjecanju.
Nagrade za 5 najuspješnijih profesora: Prijenosno računalo

Također posebno nagrađujemo angažman učenika na promicanju prometne kulture temeljem broja drugih učenika koje su oni potaknuli na usvajanje znanja prometnih pravila i propisa i sudjelovanje u natjecanju.

SuperStar nagrada za najuspješnijeg učenika: Najnovija PlayStation®5 konzola

Rezultate svojih učenika, razrednih odjeljenja i škole možete pratiti ovdje

Krenite! Nije potrebno puno. Ravnopravno sudjelujte na ovom Državnom natjecanju. Potaknite učenike da se prijave, prouče naše poučne sadržaje, rješavaju vježbe i ispite. S ciljem sigurnosti i smanjenja stradavanja djece u prometu potaknite Vaše učenike na usvajanje prometnih pravila i poželjnog ponašanja u prometu.

Sa svim pitanjima i komentarima slobodno nas kontaktirajte

Srdačan pozdrav,

Tim Prometne Učilice

objavio: Irena Nevjestić   datum: 3. 12. 2020.