ZDRAV KAO LAV

U četvrtak 14.10.2021. učenici 4.g razreda, zanimanja tehničar nutricionist, gostovali su u DV „Tratinčica“ kod skupine „Točkice“, objekt „Pčelica“, a u pratnji strukovne prof. Željke Gabaj. Porazgovarali su sa mališanima o tome što najviše vole od hrane te što bi trebali konzumirati više, a što manje. Predškolci su pokazali zavidno znanje na tom području te da ih tete Ksenija Zember i Irena Sertić pravilno usmjeravaju po pitanju prehrane. Učenici su im pokazali „Piramidu pravilne prehrane“ i „Moj tanjur“ te im objasnili njihovo značenje.

Uz pomoć budućih nutricionista, Točkice su pokušavale pronaći parove namirnica u igri memory i sastaviti puzle sa slikama voća i povrća. Na kraju druženja srednjoškolci su pripremili ukusni napitak od voća i povrća kojim su se svi zasladili. Druženje je organizirano u sklopu projekta „Zdrav kao lav“ uz pridržavanje propisanih epidemioloških mjera, a na obostrano zadovoljstvo.

Željka Gabaj, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 20. 10. 2021.