Svjetski dan zdravlja obilježen na glavnom gradskom trgu

Učenici usmjerenja za medicinske sestre opće njege i fizioterapeutske tehničare i ove su godine zajedno obilježili Svjetski dan zdravlja 4.7. koji je  posvećen prevenciji šećerne bolesti. Mjerenjem krvnog tlaka, određivanjem idneksa tjelesne mase, masažom, pozivom na šetnju i darivanjem jabuka učenici su pozvali građanje da današnji dan posvete svojem zdravlju.

Iako je ovo već pomalo tradicionalno obilježavanje, ove godine su građani pokazali izniman interes te je kod njih 209 izmjeren krvni tlak, određen indeks tjelesne mase ili pak masaža vrata i ruku. Učenici su građanima podijelili više od 40 kg jabuka, razgovarali o njihovom zdravlju, te što mogu učiniti kako bi ga još više poboljšali. Zanimljivo je da su se obilježavanju odazvali svi: od djece iz dječjeg vrtića do umirovljenika.

Ovom aktivnošću smo još jednom potvrdili da su preventivni i zdravstveno odgojni postupci jedna od temeljnih mjera zdravstvene zaštite.

U obilježavanju su sudjelovali učenici 3k,4k i 5i razreda s nastavnicima Anom Prentašić i Damjanom Abou Aldanom.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 8. 4. 2016.