PROJEKT EDORA

Predavanjem u našoj školi nastavlja se edukacija učenika u sklopu projekta EDORA. Namjera je educirati mlade građane kako upotrebom javnog prijevoza možemo doprinjeti održivom razvoju.

Tako je učenicima dvaju drugih razreda – 2. i i 2. j, o prednostima javnog prijevoza, održivom razvoju i zaštiti okoliša govorio project manager Saveza za željeznicu Ante Klečina. Slijede aktivnosti kojima će srednjoškolci educirati učenike u 14 osnovnih podravsko-prigorskih škola kojima je Županija osnivač.

Cilj je ovog projekta informirati učenike osnovnih i srednji škola o održivom razvoju i zaštiti okoliša s naglaskom na sigurnosnim, energetskim i ekološkim učincima u prometu. Konkretno, mladi ljudi trebaju naučiti kako u putovanjima koristiti učinkovit javni prijevoz, osobito željeznički te ga kombinirati s drugim vrstama javnog prijevoza. Pri tom je i cilj da stariji učenici o tome educiraju mlađe.

U okviru projekta, za učenike edukatore predviđena je i terenska nastava koja će se održati u utorak 19.4.2016. godine. Iz Koprivnice je polazak s željezničkog kolodvora Koprivnica a svi učenici koji sudjeluju u projektu trebaju doći ispred željezničke stanice u 8:15. Nastavnica koordinatorica za našu školu je Željka Razman, prof.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 14. 4. 2016.