Svjetski dan zdravlja

Učenici usmjerenja za medicinske sestre/tehničare opće njege i ove su godine  obilježili Svjetski dan zdravlja 7.4. koji je  bio posvećen prevenciji depresije. Mjerenjem krvnog tlaka, šećera u krvi, određivanjem indeksa tjelesne mase  te darivanjem jabuka i promotivnih letaka, učenici su pozvali građane da današnji dan posvete svojem zdravlju.

S obzirom na prohladno i vjetrovito vrijeme, ove nas je godine posjetilo nešto više od 80 građana.  Učenici su građanima podijelili oko 25 kg jabuka, razgovarali o njihovom zdravlju te što mogu učiniti kako bi ga još više poboljšali. Obilježavanju Svjetskog dana zdravlja odazvali su se  građani svih dobnih skupina: od djece iz dječjeg vrtića do umirovljenika.

Sudjelovali su učenici  5.i razreda s nastavnicama Jelenom Rajn i Petrom Šimunić.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 10. 4. 2017.