SVIJETLA BUDUĆNOST- NAŠI SREDNJŠKOLCI U SABORSKIM KLUPAMA- SIMULIRANA SJEDNICA HRVATSKOGA SABORA

Učenici 2.c i 3.c razreda, zanimanja upravi referent sudjelovali su u ponedjeljak 15. svibnja  na petoj simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora za srednjoškolce. Tema sjednice bila je Zakon o mirenju. U saborskim klupama sjedili su učenici iz 33 srednje škola i 2 učenička doma iz svih krajeva Republike Hrvatske. Naši učenici zastupali su klub „Nikola Tesla“. Učenica 3.c razreda Irena Zebec iz saborske klupe izjasnila se o problemu nedostatka izmiritelja, te je  jasno  i glasno poručila kako u našoj i susjednim nam županijama nedostaje izmiritelja i predložila da se u svakom gradu u sklopu Centra za socijalnu skrb ili Županijskog suda imenuje jedan izmiritelj. U saborskim klupama sjedilo je petero učenika dok je troje učenika bilo u službi novinara te iz saborske galerije pratilo sjednicu. Mentorica učenika je  profesorica Sanja Rabadžija. Osim mentorice u projektu su sudjelovale profesorice: Sanela Đurđević, Zdenka Gašparić, Andrijana Puljak i Maja Maričić te učenici Ivana Habijanec, Mihaela Platnjak, Aleksandra Janković, Borna Ostriž, Tea Babec, Manuela Lončarić i Matea Horvat. Na sjednici su po prvi put za pozicije predsjednice i tajnice Sabora bile izabrane žene. Simuliranu sjednicu pratio je i dio saborskih zastupnika, Ivan Vrdoljak predsjednik HNS-a. Svi su oni jednoglasno zaključili da su učenici posao u saborskim klupama odradili jako dobro i vrlo profesionalno. Uviđaju da postoji svijetla budućnost za Hrvatsku i da ju ostavljaju u dobrim rukama. Veliko hvala svim sudionicima projekta: „Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora“.

Voditeljica projekta: Sanja Rabadžija, prof.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 17. 5. 2017.