Obilježavanje Svjetskog dana srca i Međunarodnog dana starijih osoba

U subotu 30. rujna 2017., učenici 4.i razreda, usmjerenja medicinska sestra/ tehničar opće njege sudjelovali su u obilježavanju svjetskog dana srca i Međunarodnog dana starijih osoba. Obilježavanje je održano u suradnji s djelatnicima OB Koprivnica- odjel Kardiologije i  Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije. Učenici su sudjelovali u savjetovanju građana o važnosti vježbanja i kretanja te su svojim primjerom pokazali osnovne vježbe, a sa svima zainteresiranima prošli Stazom srca koja se proteže 5km.

Osim navedenog učenici su građanima mjerili krvni tlak, šećer u krvi te ostale parametre koji su važni za određivanje rizika obolijevanja od kardiovaskularnih bolesti. Sukladno rezultatima, zajedno sa stručnim osobljem savjetovali su građane kojim postupcima smanjiti rizik na najmanju moguću mjeru. Voditeljice su bile sestra Petra Šimunić i sestra Suzana Šestak s kojima su ujedno obilježili i Međunarodni dan starijih osoba.

1.jpg (78.88 KB)
2.jpg (157.16 KB)
3.jpg (84.58 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 3. 10. 2017.