Terenska nastava 3.g. i 2.g razreda

U organizaciji prof. Vere Šaf i u pratnji prof. Lidije Novak, a u skladu s nastavnim planom i programom,  učenici 3. g i 2. g posjetili su 17.11.2017.

- Regionalni park Mura-Drava, Ušće Mure u Dravu kod Legrada,

- Kompaniju Tehnix u Donjem Kraljevcu, vodeću eko-industriju u RH,

- Centar Dr.  Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu.

Cilj posjeta Regionalnom parku Mura-Drava je upoznavanje učenika s ljepotom ušća Mure u Dravu, upoznavanje s posebnom florom i faunom i produbljivanje svijesti o važnosti biološke raznolikosti i krajobraza te očuvanja nacionalnih prirodnih bogatstava.

Učenici su bili sretni i oduševljeni raznolikošću i ljepotama naše zemlje.

Cilj posjeta eko-industriji Tehnix je upoznavanje s radom vodeće eko-industrije u Republici Hrvatskoj i Europi s MBO – T tehnologijom kojom se otpad u cijelosti obrađuje, reciklira i ponovno vraća u proizvodni i energetski ciklus i podizanje svijesti o potpunom zbrinjavanju otpada, zaštiti prirode i prirodnih resursa te korištenju obnovljivih izvora energije.

Cilj posjeta Centru dr. Rudolfa Steinera je upoznavanje učenika s biodinamičkom i ekološkom proizvodnjom hrane, podizanje svijesti o važnosti ekološke proizvodnje hrane i važnosti pravilne i zdrave prehrane.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 24. 11. 2017.