Advent u Zagrebu

Dana 9.12.2017. učenici 1.d, 1.e, 1.i, 1.j, 1.k, 2.c, 2.d, 2.g, 2.j.i 3.d razreda, zajedno sa svojim razrednicama Višnjom Momčilović, Ivanom Gregurina, Inom Šikić Bobetić, Natalijom Tomac-Kelek, Marinom Lončar, Andrijanom Puljak, Irenom Ivančić i Sanjom Rabadžija, bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su trgovački centar „Arena“, multimedijalni projekt Nikola Tesla-Mind from the future te božićni sajam. U prijepodnevnim satima učenici su razgledali trgovački centar „Arena“, a potom uživali u interaktivnoj izložbi stvaranja Tesline energije. Tamo su kroz vizuru različitih umjetnika doživjeli ovog znanstvenika. U poslijepodnevnim i večernjim satima razgledali su zagrebačku božićnu bajku te glavni grad upoznali u jednom drugom svjetlu. Božićna bajka nastavila se u tunelu Grič na Zrinjevcu gdje su uživali u raznim gastronomskim specijalitetima: pečenim kobasicama, krpicama sa zeljem, kestenima, kolačima i vrućoj čokoladi. U ugodnoj  atmosferi, uz zvukove dobre glazbe i klizanje na otvorenom, boravak na adventu završili su posjetom ukrašenom ledenom parku.

Veliki dio terenske nastave bio je povezan  sa strukovnim sadržajima i građanskim odgojem i obrazovanjem. Voditeljica i organizatorica bila je profesorica Višnja Momčilović.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 18. 12. 2017.