Svjetski dan bolesnika

Učenici 4.i razreda usmjerenja medicinska sestra/tehničar opće njege, zajedno s nastavnicima Petrom Šimunić, Tomislavom Lončarom i Željkom Galešić, sudjelovali su u obilježavanju Svjetskog dana bolesnika. Povodom navedenog,  u OB Koprivnica organizirana je sveta misa na kojoj su mogli sudjelovati svi zainteresirani bolesnici koji se trenutno nalaze na liječenju u bolnici. Učenici su im svojim angažmanom omogućili prisustvovanje misi, budući da je većina bolesnika teško pokretna, a imali su potrebu i želju prisustvovati.  Osim pomaganja bolesnicima, učenica Josipa Kodrić aktivno je sudjelovala u čitanju. Učenici su nakon mise zajedno sa svećenicima obišli sve odjele i bolesnike kojima je bila želja ispovjediti se ili primiti sakramenat bolesničkog pomazanja.

U teškim trenucima bolesti za većinu bolesnika duhovna komponenta je iznimno značajna, pri čemu su učenici svojom ozbiljnošću i trudom pokazali razumijevanje i pomoć.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 13. 2. 2018.