Polarni san i Davor Rostuhar

Dana 7.5.2018. Davor Rostuhar održao je predavanje o svojoj ekspediciji na Južni pol te predstavio knjigu "Polarni san". Izuzetno zanimljivom predavanju prisustvovalo je gotovo 150 učenika, nastavnika i djelatnika naše škole. Davor Rostuhar prvi je Hrvat koji je pješke od obale Antarktike došao do Južnog pola i za to mu je trebalo 47 dana. Učenici su saznali sve o planiranju i provedbi same ekspedicije te o teškoćama koje je Davor prolazio da bi ostvario svoj polarni san uvidjevši da je sve moguće ako si dovoljno fokusiran i odlučan učiniti ono što želiš. Najavljena je i nova ekspedicija “Ljubav oko svijeta” u kojoj će Davor sa svojom djevojkom Andrejom obići 12 najrazličlitijih kultura, od lovačkih sakupljačkih plemena pa do najmodernijih zajednica te istraživati kako pripadnici tih kultura gledaju na fenomen ljubavi.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 4. 5. 2018.