6. SIMULIRANA SJEDNICA HRVATSKOGA SABORA

Učenici 2.c i 3.c razreda., zanimanje upravni referent, sudjelovali su u ponedjeljak 4. lipnja 2018. na 6. Simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora za srednjoškolce. Tema sjednice bila je Zakon o medijima. U saborskim klupama sjedili su učenici iz 23 srednje škole i 1 učeničkog doma iz svih krajeva Republike Hrvatske. Naši učenici zastupali su klub "Hrvoje Macanović" i nadležni Odbor za zakonodavstvo. Učenica 3.c razreda Josipa Vrban prva je održala govor u ime Odbora za zakonodavstvo te se izjasnila o tome što je Zakon o medijima, te je jasno i glasno poručila kako današnji mladi ljudi do željenih informacija dolaze putem društvenih mreža, a budući da društvene mreže ne ulaze u područje medija predložila je da se društvene mreže uvrste u Zakon te da se spoji Zakon o medijima sa Zakonom o elektroničkim medijima. Učenica 2.c razreda Dalija Roksandić iz saborske klupe izjasnila se o problemu nedostatka dostupnosti internetske veze u obližnjim selima grada Koprivnice, te je jasno predložila odvajanje više sredstava u fond za financiranje područja u kojima to nije komercijalno. U nadležnim odborima kojih je bilo 3, sjedilo  je po 6 učenika, dok je 6 učenika bilo u službi novinara te je iz saborske galerije pratilo sjednicu. Voditeljica projekta i mentorica učenika je profesorica Sanja Rabadžija. Osim mentorice, u projektu su sudjelovale profesorice: Sanela Đurđević, Andrijana Puljak, Zdenka Gašparić i Maja Maričić te učenici Ivana Habijanec (3.c), Matea Horvat (3.c), Tajana Bačić (3.c), Ana Frankol (3.c), Nikolina Pobi (2.c), Karla Doležan (2.c), Lorena Klarić (2.c) i Iva Fancev (2.c). Simuliranu sjednicu pratio je i dio saborskih zastupnika, kao i sam predsjednik sabora gospodin Goran Jandroković. Svi su oni jednoglasno zaključili da su učenici posao u saborskim klupama odradili jako dobro i vrlo profesionalno. Uviđaju da postoji svijetla budućnost za Hrvatsku i da ju ostavljaju u dobrim rukama. Veliko hvala svim sudionicima projekta: "6. Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora".

634.jpg (75.77 KB)
639.jpg (134.15 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 14. 6. 2018.