Na satu etike razgovaralo se o napuštenim životinjama

Na nastavi etike učenicima 3.g i 3.h razreda gošća je bila gđa. Martina Kazinoti, članica udruge za zaštitu životinja.

Gospođa Kazinoti održala je predavanje o napuštenim životinjama. Tom prilikom dovela je malenog pekinezera imenom Trio i ispričala nam njegovu priču.

Saznali smo još nekoliko zanimljivih priča koje su nas potaknule da uvijek pomognemo onim životinjama koje nisu sretne i koje su mučene od strane vlasnika. Iz predavanja saznali smo niz zanimljivih podataka kao na primjer kako i koliko ljudi zarađuju na štencima te u kakvim uvjetima žive životinje. Osim spomenutog upoznati smo s važnošću kastracije/ sterilizacije. Naučili smo kako biti odgovoran vlasnik bilo koje životinje i što učiniti da naše životinje budu sretne i zdrave. Saznali smo da su prema Zakonu o zaštiti životinja veterinarska stanica ili komunalni redar dužni zbrinuti napuštene životinje.

Gospođa Kazinoti pozvala je učenike da  se pridruže grupi objavljenoj na facebooku pod nazivom: Šinterice dobrog srca  te tako pomognu napuštenim životinjama. Također je napomenula da ako imaju mogućnosti udomiti životinju (psa, mačku…) da joj se slobodno jave.

Iz poučnog i zanimljivog predavanja učenici su mogli prepoznati važnost moralne odgovornosti ljudi prema životinjama.

Glavna poruka za sve nas glasi:

Nikad ne okrenite glavu. Čuvajte i mazite svoje životinje jer one su dio vaše obitelji i dio ovog svijeta iako ne mogu govoriti i ne znaju reći što ih muči!

Sanja Rabadžija, prof.

20181116_174553.jpg (969.52 KB)
20181116_180807.jpg (814.91 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 11. 12. 2018.