Nacionalni tjedan dojenja

Učenici 3. i 4. razreda Srednje škole Koprivnica, smjer medicinska sestra /tehničar opće njege, u suradnji s patronažnom službom Doma zdravlja Koprivničko-križevačke županije te Grupom za potporu dojenju „Slonići“, organizirali su sada već tradicionalno druženje na Zrinskom trgu 3.10.2019. Povod je bilo obilježavanje Nacionalnog tjedna dojenja s temom: „Osnažimo roditelje, stvorimo okruženje koje potiče dojenje“.  Ovom izvannastavnom aktivnošću,  u sklopu  predmeta „Zdravstvena njega zdravog djeteta i adolescenta“ pod vodstvom nastavnice Marije Križić, učenici su imali priliku prepoznati važnost uloge medicinske sestre u promociji prirodne prehrane, preventivnog djelovanja te ujedno i mogućnost primjene profesionalne komunikacije s pacijentima u javnosti i medijima u vezi s čime se priključio i nastavnik Damjan Abou Aldan u sklopu nastavnog predmeta „Profesionalna komunikacija“. Važnost podrške dojenju i osnaživanju roditelja podržali su i predstavnici županije, a  ujedno i neke nastavnice Srednje škole Koprivnica sa svojom djecom.

03102019_mg_10.jpg (155.34 KB)
03102019_mg_14.jpg (213.82 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 16. 10. 2019.