Posjet Mlinu Podravka

Dana 25. listopada 2019. godine učenici 3.e razreda u pratnji nastavnica Marine Matić i Lidije Novak posjetili su Podravku, točnije Mlin. Dočekala nas je gđa. Ana Lukčin Trakoštanec koja nas je upoznala sa razvojem tvrtke od samih početaka do danas, njenim tržišnim rastom te podsjetila na čitav asortiman Podravkinih proizvoda, a neke smo dobili i na poklon. Zatim smo posjetili Mlin gdje nas je dočekao tehnolog Mlina, prikladno smo se obukli i krenuli u obilazak. Mlin se prostire na 4 kata, a učenici su imali prilike vidjeti čitav proces prerade pšenice do pakiranja brašna.  Vidjeli su strojeve za izdvajanje primjesa iz pšenice, uređaj za regulaciju vlage u žitu, sita, mlinove i na kraju liniju za pakiranje brašna. Sve viđene operacije su mogli povezati sa usvojenim teoretskim znanjima.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 4. 11. 2019.