Međunarodni dan starijih osoba

„Nikada niste prestari da biste si postavili novi cilj ili sanjali novi san“ jedan je od citata koje su učenici smjera medicinska sestra - tehničar opće njege ispisali na poruke štićenicima Doma za starije i nemoćne osobe u Koprivnici. Na taj su način prigodno obilježili Međunarodni dan starijih osoba pod sloganom aktivnosti „Mladost za starost“ posjetivši ih u njihovom dvorištu na otvorenom uz pridržavanje svih aktualnih epidemioloških mjera.

Učenici su zajedno sa nastavnicom Marijom Križić podijelili poruke i Kraš bombone štićenicima doma, a oni su nas zauzvrat iznenadili svojim dirljivim, ali i humorističnim pjesmama koje su sami napisali, podijelili s nama zanimljive crtice iz svog života i čak nam zapjevali. Veselje i zadovoljstvo druženjem bilo je obostrano te usprkos maskama na licu mogao se razaznati veliki osmijeh sreće ispod njih. Drago nam je što smo imali priliku poslati podršku osobama starije dobi, poručiti im da ih cijenimo i da su važni članovi našeg društva. Zahvaljujemo ravnateljici doma Željki Koluder Vlahinja što je prihvatila našu ideju, a također veliko hvala i tvornici slatkiša Kraš. Naime kako su većini učenika asocijacija na njihove bake i djedove Bronhi bomboni, Krašu je poslan upit za skromnu donaciju, na koju su se rado odazvali i, osim onog što se tražilo, poslali i ostale svoje slatke proizvode da se i učenici njima zaslade.

Marija Križić, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 2. 10. 2020.