PREDAVANJE O RAVNOPRAVNOSTI SPOLOVA

U utorak je u našoj školi na nekoliko školskih sati gostovala gospođa Verica Rupćić - predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Koprivničko - križevačke županije. Predavanje na temu ravnopravnost spolova održala je u razredu 2.c, 3. c i 1.i u sklopu nastavnih predmeta ljudskih prava, sociologije i građanskog odgoja i obrazovanja. Učenici su upoznati s radom, programom i ciljevima Povjerenstva za ravnopravnost spolova u Koprivničko-križevačkoj županiji, s projektima Povjerenstva, raspravljalo se o muško ženskim poslovima, o zastupljenosti žena na rukovodećim položajima i u političkom strukturama. Učenici su pokazali interes za tematiku ravnopravnosti spolova i aktivno su sudjelovali u raspravi.

3.c._(3).JPG (1.07 MB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 8. 5. 2014.