OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA DJEVOJČICA

Generalna skupština UN-a je 19. prosinca 2011. godine usvojila Rezoluciju 66/170 kojom je proglasila 11. listopada Međunarodnim danom djevojčica s ciljem priznavanja prava djevojčica i njihovih jednakih mogućnosti diljem svijeta.

Učenici i profesori Srednje škole Koprivnica pridružili su se obilježavanju Međunarodnog dana djevojčica predavanjem na temu „Anoreksija i bulimija" i provođenjem aktivnosti „Djeca sendviči ruše stereotipe o djevojčicama“.

Predavanju na temu „Anoreksija i bulimija" koje je održala prof. Ines Frančić nazočile su učenice 2b, 2k, 3k i 3g razreda, čiji je cilj ukazati na probleme djevojčica povezane s poremećajem u prehrani - anoreksijom i bulimijom.

U prijepodnevnim i poslijepodnevnim satima pod odmorima se provodila aktivnost „Djeca sendviči ruše stereotipe o djevojčicama“ kojom se željelo "hodajućim porukama" probuditi svijest o narušenim pravima djevojčica u svijetu. Poruke je osmislila prof. Ines Frančić, a u provođenje aktivnosti su uključeni 4b, 2k i 3g razred.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 10. 10. 2014.