ADVENT U BUDIMPEŠTI

Učenici 3.b, 3.d i 1.c razreda zajedno s razrednicama Đurđom Fijačko, Sanjom Zvonar, voditeljicom Višnjom Momčilović i prof. Martinom Pavlović uživali su dva dana u prekrasnoj Budimpešti, „kraljici Dunava“. Po dolasku u Budimpeštu učenici su vidjeti pregled cijeloga grada s Citadele: Budim, Peštu, Dunav i brojne mostove. Nakon toga imali smo priliku upoznati brojne kulturno- povijesne znamenitosti: Katedralu Sv. Stjepana, zgradu Parlamenta, Crkvu Sv. Matijaša, Ribarsku Tvrđavu i dr. U večernjim satima prošetali smo ulicom Vaci, jednom od najpoznatijih ulica u Budimpešti, gdje smo na Vorosmartyevu trguuživali u ugodnoj atmosferi adventskog sajma, kušali Mađarsku gastronomsku ponudu (kuhano vino, kobasice i razno pečenje). Slijedeći dan posjetili smo WestEnd, jedan od najvećih trgovačkih centara u Budimpešti, gdje smo iskoristili slobodno vrijeme za shoping i kupnju suvenira.  U dva dana osjetili smo čari „kraljice Dunava“, grad u kojim su spojeni brdoviti Budim i ravničarska Pešta u jedno. Grad koji ćemo dugo pamtiti i nositi u lijepom sjećanju.

Sanja Zvonar, prof.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 23. 12. 2014.