ŽIVJETI ZDRAVIJE, ŽIVJETI SRETNIJE !!!

Naziv je teme koju su učenici drugog razreda zanimanja medicinska sestra/tehničar opće njege s profesoricom Željkom Razman prezentirali  stanarima i djelatnicima doma za starije i nemoćne osobe u Koprivnici. U pratnji su bili i učenici prvog razreda zanimanja farmaceutski tehničar i članovi školske novinarske grupe.

Sudionici su dana 19.02.2015. imali priliku dobiti informacije  kako kvalitetnije živjeti uz određene bolesti, kako se hraniti i ponašati kako bi ublažili simptome nekih kroničnih bolesti i bolje se osjećali.

Teme su bile: Utjecaj kuhinjske soli na zdravlje čovjeka o čemu je govorila Gabrijela Vojvodić, Kako živjeti s Dijabetesom – Nikola Matkov, Alzhaimerova bolest- Paula Domijan i Anja Pokos, Reumatoidni artritis- Elena Pongrac i Magdalena Mikor i Bolesti srca i krvnih žila- Lorena Kolarić i Mirna Šapina.

Prezentacije su bile dinamične uz kvalitetnu raspravu o svakoj temi, a stanarima doma su učenici poklonili i plakat „Piramida zdrave prehrane“ uz želju da im koristi te da ujedno krasi neki kutak njihova životna  prostora!

NM190096.JPG (624.08 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 4. 3. 2015.