DAN ZNANOSTI U OSIJEKU

24. travnja 2015., učenici 3.E i 4.G razreda bili su na terenskoj nastavi u Osijeku na Festivalu znanosti kojem je zajednička tema ove godine bila „Sunce“. Prilikom posjeta Prehrambeno tehnološkom fakultetu, učenici su sudjelovali u radionicama koje su se održavale u sklopu Festivala znanosti: Okrenimo se suncu, Tihomira Moslavca; Zdravlje u bojama sunca u voću, PetreKrivak; Sunce superheroj, Nikoline Pavić. Na radionicama su učenicima demonstrirani načini djelovanja Sunca na uljarice i voće.  Osim fakulteta, učenici su imali prilike razgledati Tvornicu šećera Osijek i pobliže se upoznati sa tehnologijom proizvodnje šećera. Organizatorice i pratnja na terenskoj nastavi bile su Ines Frančić i Željka Gabaj.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 4. 5. 2015.