TERENSKA NASTAVA SARAJEVO, KAKANJ, JAJCE, BANJA LUKA

Svi se vraćaju u Sarajevo...

U organizaciji prof. Emila Čokonaja, učenici drugih razreda Srednje škole Koprivnica i njihovi voditelji (Vladimir Obranović i Jelena Štimac) bili su na terenskoj nastavi u susjednoj Bosni i Hercegovini.

Osim uživanja u prekrasnoj prirodi tijekom putovanja kroz Bosnu i Hercegovinu, učenici su imali priliku posjetili pogon termoelektrane u Kaknju, dva dana proučavati čarobni grad Sarajevo, te u povratku posjetiti gradove Jajce i Banja Luku.

Kroz trodnevno putovanje učenici su proučavali zemlju u kojoj je uočljiv sraz zapadnoeuropske i istočnoeuropske kulture, slušati o lokalnim legendama i običajima, te učiti o njenoj zanimljivoj, ali burnoj povijesti.

Bosna i Hercegovina, a posebno Sarajevo, nikog nije ostavilo ravnodušnim. Učenici i nastavnici su ga napustili s obećanjem da će se vratiti!

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 26. 5. 2015.