Međunarodni kongres "Sestrinstvo bez granica"

Nastavnici usmjrenja za medicinske sestre Damjan Abou Aldan i Jelena Rajn sudjelovali su na međunarodnom kongresu “Sestrinstvo bez granica” koji se je od 9.-11.10. održao u Opatiji. Damjan Abou Aldan održao je predavanje na temu “Izbor nastavnika zdravstvene njege - od Florence Nightingale do danas” dok je nastavnica Jelena Rajn prezentirala poster škole - Četiri desetljeća obrazovanja medicinskih sestara. U sklopu kongresa održan je i simpozij Društva za povijest sestrinstva i Društva nastavnika zdravstvene njege koji je okupio nastavnike svih medicinskih škola. Tijekom otvorenja kongresa priređena je “revija” povijesnih sestrinskih uniformi u kojoj je nastavnica Rajn imala aktivnu ulogu predstavljajući klasičnu uniformu više medicinske sestre u upotrebi od sredine 70tih godina 20.st.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 12. 10. 2015.