4g na predavanju o super-hrani

Učenici 4g, tehničar nutricionist s razrednicom Ines Frančić, u sklopu praktične nastave, posjetili su 9.2.2016. Gaja –centar alternative na Lenišću gdje su prisustvovali predavanju o SUPER-HRANI. To je hrana koja podiže nivo energije uz istovremeni dugotrajni osjećaj sitosti jer je iznimno bogata antioksidansima, esencijalnim masnim kiselinama, vlaknima, vitaminima, mineralima i fitonutrijentima.

Vlasnica, Ana Česi nije ostala samo na riječima već je našim učenicima ponudila vrlo ukusan super-doručak u obliku smoothia koji se sastojao od zobenih pahuljica, banana, kivija, naranči, džumbira, cikle, čimulice, chia sjemenki, proteina konoplje te ekstrakta spiruline.

Puni znanja i energije proučili smo i raznoliku ponudu začina iz cijelog svijeta, te saznali o njihovom blagotvornom učinku na organizam.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 10. 2. 2016.