PREDAVANJE DAVORA ROSTUHARA U NAŠOJ ŠKOLI

U utorak 8.3. otvorena je izložba "Hrvatska iz zraka" povodom čega je autor izložbe i fotografija održao učenicima 4a,4b i2j razreda predavanje o svojim putopisnim avantuturama diljem svijeta. U zanimljivih 45 minuta pratili smo sva velika putovanja Davora Rostuhara - od putovanja u Egipat biciklom u trajanju 9 mjeseci na koje je krenuo kao 19 - godišnjak do boravka 4 godine u svjetskim džunglama Amazone i Papue. Autor nas je inspirativnim i nadahnutim predavanjem osvjestio na važnost čuvanja kulturne i povijesne baštine te bioraznolikosti naše domovine, razveselio nas činjenicom da je Hrvatska 4.u svijetu po broju područja pod zaštitom UNESCO-a te potaknuo učenike da svoj pogled na svijet i stav o drugim i drugačijim ljudima, vjerama i narodima ne temelje predrasudama već da budu otvoreni i dobronamjerni.

Proveden je i kviz poznavanja tematike iz izložbe a najbolji su nagrađeni prigodnim izdanjima udruge KEK Davora Rostuhara:

1. Petra Bojanić

2. Sara Tolić

3. Andrea Cirkvenec

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 10. 3. 2016.