Što smo radili u Francuskoj?

Od 7.12.-16.12.2016. boravili smo u Francuskoj, u gradu Annonayu, u sklopu završne aktivnosti projekta "Europski poduzetnici sutrašnjice".

S obzirom da su naši domaćini sudjelovali u svim projektnim aktivnostima kao i mi, odlučili su nam pokazati zanimljivosti vezane uz aktivnost 1.

Tako smo prvog dana posjetili Muzej rudarstva u St.Etiennu te vidjeli kako se kroz prošlost živjelo u tom industrijskom gradu. Također, uz pratnju turističkog vodiča upoznali smo svaki kutak ovog "grada-dizajna" od njegova osnutka pa sve do danas.

U predivnom gradu Lyonu posjetili smo Muzej otpora te uvidjeli kako je bilo živjeti u Francuskoj za vrijeme 2. svjetskog rata pod okupacijom Njemačke, zavirili smo u prapovijest kroz čudesne prostore spilje Chauvet, a u školi smo imali prezentacije kojima smo predstavili naš rad na projektu te zanimljivo predavanje o svjedočanstvima sudionika 2. svjetskog rata.

Isto tako, posjetili smo tvornici Canson/Montgolfier gdje smo se okušali u izraditi vlastitog papira na starinski način :)

Museum_of_the_Resistance_by_italian_students.pptx (2.37 MB)

objavio: Mario Latin   datum: 3. 1. 2017.