Simulacija EU parlamenta

U četvrtak, 10. prosinca 2015. od 12:00-13:40, učenici naše škole sudjelovali su u simulaciji sjednice EU parlamenta zajedno sa svojim kolegama iz Italije i Francuske.

Tema sjednice bila je aktualna migrantska kriza, a učenici iz svake od navedenih zemalja bili su podijeljeni u klubove zastupnika europskog parlamenta.

Unatoč tehničkim poteškoćama koje su otežavale normalno održavanje sjednice, učenici su se jako dobro zabavili, izmjenili stavove i iskustva s kolegama iz drugih europskih zemalja, te dobili priliku vidjeti kako stvari funkcioniraju u Europskom parlamentu.

Sljedeća simulacija održati će se u 2016. godini, a tema će biti klimatske promjene.

objavio: Mario Latin   datum: 12. 12. 2015.

Na ovoj stranici moći ćete pronaći sve aktivnosti koje provodu učenici u okviru projektne aktivnosti 4.

"Razvoj digitalnog europskog građanstva"