Mobilnost na Sicliju (25.5.-3.6.)

Od 25.5.2016. do 3.6.2016. učenici Srednje škole Koprivnica koji sudjeluju u projektu, zajedno s nastvanicima Marijom Gabelicom i Mariom Latinom, sudjelovali su na drugoj mobilnosti koja se odvijala u Italiji, na otoku Siciliji. Osim naših i učenika zemlje domaćina, tamo su nam se još pridružili i učenici iz Francuske te Španjolske.

Za razliku od Finske, ovdje su naši učenici bili udomljeni kod talijanskih obitelji te su tako dobili na uvid tradicionalan način života Sicilijanaca. Isto tako, odmah su uvježbali i komunikaciju na stranim jezicima jer hrvatskim su jezikom mogli razgovarati samo međusobno :)

Također, cjelodnevne aktivnosti osmišljene od strane domaćina odnosile su se na sve 4 projektne aktivnosti pa smo tako posjetili povijesne znamenitosti, upoznali se sa vremenom fašizma u Italiji, posjetili zgrade zanimljive arhitekture, sudjelovali na izložbi o promjeni stare indusrijske infrastrukture, posjetili poduzeća i medijske servise, sudjelovali u simulaciji UN-ova parlamenta, itd.

Više fotografija možete pogledati na facebook i wix stranici projekta:)

DSC_0301.jpg (719.55 KB)
DSC_0310.jpg (646.85 KB)
DSC_0356.jpg (863.55 KB)
DSC_0748.jpg (927.63 KB)
DSC_0901.jpg (932.33 KB)

objavio: Mario Latin   datum: 6. 6. 2016.