Datum objave: 17. rujna 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

FIZIOTERAPEUTI  “OTVORILI” EUROPSKI TJEDAN  MOBILNOSTI 2024. SŠKC

Europski tjedan mobilnosti obilježava se svake godine od 16. do 22. rujna. To je prilika za sve da aktivno promišljaju o rješenjima s ciljem smanjenja zagađenja zraka i okoliša i unapređenja kvalitete života i zdravlja.
Ovogodišnji slogan EMW-a je “Zajednički javni prostor” te se naglašava važnost kvalitetne organiziranosti javnih prostora.

Tim povodom, kako i priliči njihovoj struci, učenici fizioterapeutski tehničari 4. razreda u pratnji svojih strukovnih nastavnika bili su izuzetno aktivni.

Učenici 4. k razreda u ponedjeljak  16. rujna ujutro vježbali su sa učenicima 3. a i 3. b razreda Osnovne škole “Đuro Ester”, a kasnije tog dana gostovali su u DV “Tratinčica” u skupini Smarties. Za osnovnoškolce i vrtićance naši učenici  osmislili su zanimljive vježbe u paru koje djeca mogu pokazati svojim ukućanima i tako se obiteljski zajedno aktivirati, zatim zanimljive motoričke poligone i natjecateljske štafetne igre.

Učenici su mislili i na svoje zdravlje, pa su se usprkos kiši uputili u šetnju “Srazom srca” kroz grad Koprivnicu i tako “skupili popriličan broj koraka” i dobre vibracije.

U svim navedenim aktivnostima učenici fizioterapeutski tehničari  su usavršavali stečena znanja i vještine kineziterapijskih intervencija te promovirali zdrav način života i kretanje, a svi sudionici uistinu su se odlično zabavili i uz to osvijestili  i vlastite mogućnosti kretanja kroz aktivnosti.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

Europski tjedan mobilnosti

U povodu obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti, nastavnica Natalija Tomac Kelek sa svojim 3. a razredom posjetila je daleko poznati koprivnički Smutek. Petra Bijač iz Komunalaca objasnila im je koncept zdrave hrane, a učenici su imali priliku i isprobati dvije...

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content