Datum objave: 14. listopada 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

Priča o gradu

Učenici 4. f, 4. j i 4. k razreda su 11. listopada 2024. posjetili Vukovar.  Obišli su vukovarsku bolnicu u kojoj je vjerno rekonstruiran život nekoliko stotine ranjenika i bolničkog osoblja tijekom višemjesečne opsade grada. Nakon toga posjetili su i Memorijalni centar Domovinskog rata koji je smješten u vojarni 204. brigade gdje su od pukovnika Marina Ivankovića dobili cjelovit uvid u kronologiju i događaje vezane uz obranu Vukovara. Slijedio je posjet masovnoj grobnici Ovčara te Spomen domu Ovčara, autorskom djelu akademskog slikara Miljenka Romića gdje su na zidu postavljene fotografije nastradalih koje se pojavljuju i gase poput zvijezda u tami.  Memorijalno  groblje žrtava Domovinskog rata bilo je naredna postaja  gdje su učenici zapalili svijeće uz Vječnu vatru. Vukovarski Vodotoranj bio je posljednje mjesto koje su učenici posjetili. On obnovljen, ponosno stoji i ukazuje na povijest i prošlost grada heroja. Puni dojmova napustili su ovaj grad dok su negdje u nama odzvanjale riječi Siniše Glavaševića: „Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah?

U pratnji učenicima bile su profesorice Melita Marinelli i Andrijana Puljak .

Andrijana Puljak, prof.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content