Druga radionica u sklopu projekta Promocija strukovnih zanimanja u turizmu „Okusima koprive“

Dana 22. ožujka 2023. u prostorijama specijaliziranih praktikuma Obrtničke škole Koprivnica održana je druga radionica za promociju strukovnih zanimanja u turizmu.

Uz učenike Obrtničke škole Koprivnica (usmjerenja kuhar, konobar i slastičar), predvođene mentoricom Blaženkom Pianec, i učenice Srednje škole Koprivnica (usmjerenja hotelijersko – turistički tehničar), predvođene mentoricom Andrejom Draganić, na radionici su sudjelovali učenici iz Osnovne škole Andrije Palmovića Rasinja i učenici iz Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica.

Učenici su se okušali u izradi i dekoraciji glavnog jela (pileća prsa punjena koprivom u umaku od kestena) i smoothia na bazi koprive. U radu su ih predvodile nastavnice Ksenija Sedlanić i Andrijana Manojlović. Po završetku radionice za učenike je organiziran Kahoot kviz kroz koji su učenici mogli provjeriti svoje stečeno znanje ovom radionicom. Za najbolje učenike koji su zauzeli prva tri mjesta pripremljena je i prigodna nagrada s otisnutim logotipom projekta.

Za nastavnike i stručne suradnike Srednje i Obrtničke škole organizirana je degustacija jela i napitaka od koprive. Svi sudionici iskazali su veliko zadovoljstvo i interes za recepturom finih jela koje možete pronaći skenirajući QR kod u nastavku.

U nastavku planiranih aktivnosti pred nama su još tri veoma zanimljive radionice. Svaka sljedeća nosi sa sobom nove recepte, a za učenike nova iskustva i nova poznanstva.

Andreja Draganić, mag. oec.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 23. 3. 2023.