Naša škola nastala je 1991. godine te se nastavlja bogatu tradiciju srednjih škola u gradu Koprivnici. Šezdesetih godina 20. stoljeća u Srednju školu upisuju se prva dva ekonomska razreda, a potom i druga srednjoškolska usmjerenja kao što su: upravno, prehrambeno, trgovačko, medicinsko... .

1975. godine sagrađena je zgrada u kojoj je i danas smještena  Srednja škola Koprivnica, a do 1991. godine postojala je u okviru Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje "Ivo Marinković".

Od tada do danas broj obrazovnih programa i razrednih odjeljenja sve se više povećavao. Tako je ove školske godine upisano 825 učenika u 40 razrednih odjela unutar 11 obrazovnih programa:

• Ekonomist
  • Komercijalist
  • Upravni referent
  • Kemijski tehničar
  • Hotelijersko-turistički tehničar
  • Prehrambeni tehničar
  • Tehničar nutricionist
  • Medicinska sestra - Medicinski tehničar
  • Fizioterapeutski tehničar
  • Farmaceutski tehničar
  • Prodavač

Nastava se odvija u dvije smjene tijekom petodnevnoga radnog tjedna, dok se izborne, fakultativne, sportske i mnoge druge aktivnosti mogu održavati i vikendom. Slobodne aktivnosti organiziraju se također kao oblik odgojno-obrazovnog rada, a prema željama učenika i mogućnostima škole.