Europski tjedan mobilnosti

Europski tjedan mobilnosti obilježava se svake godine od 16. do 22. rujna,  prilika je to za sve da aktivno promišljaju o rješenjima s ciljem smanjenja zagađenja zraka i okoliša i unapređenja kvalitete života i zdravlja.

Ovogodišnji slogan EMW-a je “Krećemo se kvalitetnije - štedimo energiju”. Tim povodom, kako i priliči njihovoj struci, učenici fizioterapeutski tehničari 3. i 4. razreda u pratnji svojih strukovnih nastavnika bili su izuzetno aktivni.

Učenici 3. k razreda u ponedjeljak 18. rujna ostvarili su suradnju sa štićenicima Udruge “Latice” za koje su osmislili ciljane vježbe mobilnosti za čitavo tijelo i zanimljive natjecateljske štafetne igre. U utorak 19. rujna vježbali su sa učenicima 2. a i 2. b razreda Osnovne škole Đuro Ester, a u srijedu 20. rujna sa učenicima 1. a razreda Osnovne škole Đuro Ester.

Za osnovnoškolce učenici su osmislili zanimljive motoričke poligone i natjecateljske štafetne igre. U petak 22. rujna učenici 4. k razreda posjetili su Dječji vrtić Tratinčica, skupinu Smarties te za njih osmislili zanimljiv program vježbi skočnosti i snage, motoričke poligone spretnosti i brzine te natjecateljske štafetne igre. U svim navedenim aktivnostima učenici fizioterapeutski tehničari su usavršavali stečena znanja i vještine kineziterapijskih intervencija te promovirali zdrav način života i kretanje, a svi sudionici uistinu su se odlično zabavili i uz to osvjestili i vlastite mogućnosti kretanja kroz aktivnostima.

Ana Prentašić, bacc. physioth

objavio: Irena Nevjestić   datum: 28. 9. 2023.