Svjetski dan srca

U subotu 30. rujna učenici 4. i i 5. i razreda Srednje škole Koprivnica, smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, u suradnji s nastavnicima i učenicima smjera fizioterapeutski tehničar, Zavodom za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije, Općom bolnicom „Dr. Tomislav Bardek“ Koprivnica, Zavodom za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije, Domom zdravlja Koprivničko-križevačke županije, Gradskim društvom Crvenog križa Koprivnica, obilježili su Svjetski dan srca. Povodom navedenoga dana učenici su zainteresiranim građanima mjerili tlak, šećer u krvi, tjelesnu težinu i opseg struka, dijelili edukativne letke i testove za rano otkrivanje raka debelog crijeva te sudjelovali u promoviranju kardiovježbi i hodanju „Stazom srca“.

Učenici su profesionalnim pristupom i odgovornošću doprinijeli iznimnoj uspješnosti akcije u cilju promocije zdravih stilova života - tjelesne aktivnosti, zdrave prehrane, nepušenja i umjerene konzumacije alkohola, prevencije i ranog otkrivanja bolesti, održavanja i unaprjeđenja zdravlja te zdravog i aktivnog starenja.

Anita Galinec,mag.med.techn.

Željka Galešić, mag.med.techn.

1696179548587.jpg (2.21 MB)
1696179548601.jpg (2.34 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 2. 10. 2023.