FIZIOTERAPEUTI OBILJEŽILI SVJETSKI DAN MOŽDANOG UDARA

Svake godine 29. listopada se obilježava Svjetski dan moždanog udara. Moždani udar je jedan od vodećih uzroka smrti i invaliditeta u cijelom svijetu. Sloganom Budi jači od  moždanog udara (#GreaterThan), Svjetska organizacija za moždani udar (World Stroke Organisation – WSO) podsjeća kako je obilježavanje Svjetskog dana moždanog udara prilika za podizanje svijesti o važnosti prevencije moždanog udara poznavajući vlastite čimbenike rizika poput: visokog krvnog tlaka, nepravilanog rada srca, pušenja, nepravilne prehrane i nedostatka tjelovježbe. Učenici fizioterapeutski tehničari 4.k razreda su obilježili Svjetski dan moždanog udara aktivnom šetnjom uz vježbanje na gradskim bedemima. Izradili su plakate za školski pano s ciljem educiranja učenika, nastavnika i svih djelatnika Škole. A uz mentorstvo nastavnice Ane Prentašić učenice Klaudia Fašajić i Patricija Pavlić Kušenić izradile su promotivni edukativni letak sa primjerima preventivnih vježbi koji je dostupan na panou Škole. Fizioterapeuti vas pozivaju da brinte o sebi i svome zdravlju, izdvojite minutu  vremena, škicnete pano u holu Škole, uzmete letak i dnevno odradite barem nešto za sebe i vaše zdravlje.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 7. 11. 2023.