SRO u Galeriji Koprivnica - izložba “Krešimir Tadić i Koprivnica”

Učenici 4. k razreda u četvrtak 15. listopada u sklopu izvanučionične nastave Sata razrednika posjetili su izložbu “Krešimir Tadić i Koprivnica” koju je Muzej grada Koprivnice postavio u Galeriji Koprivnica. Kako stoji na službenoj mrežnoj stranici Galerije Koprivnica, izložba predstavlja jednog od najznačajnijih profesionalnih baštinskih fotografa, Krešimira Tadića kroz seriju fotografija koje se čuvaju u Muzeju grada Koprivnice kao dio fototeke i arhiva studijske zbirke. Radi se o seriji od tristotinjak crno-bijelih fotografija dimenzija 13/18 iz kojih je kustosica Draženka Jalšić Ernečić izdvojila sekvencionirane nizove fotografija koje dokumentiraju stanje Koprivnice 1983. godine, ali i sustavnu metodologiju Krešimira Tadića kojom autor fotografira grad i dokumentira urbane sklopove i graditeljsku baštinu. Učenici su u sklopu izložbe i uz virtualnu 360 snimku prošetali na zanimljiv način kroz Koprivnicu uz stručno vodstvo Maše Zamljačanec.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 11. 2023.