Smotra primjera dobre prakse – od ranog učenja stranih jezika do višejezičnosti

Dana 27. studenog 2023. godine Kristina Košćuk, prof. mentor talijanskog jezika i Petra Zobić, prof. njemačkog jezika sudjelovale su kao prezentatorice na stručnom skupu u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Online putem (Zoom) održana je druga po redu smotra primjera dobre prakse u području ranog učenja stranih jezika, višejezičnosti i obilježavanja Europskog dana jezika, pod nazivom Europski dan jezika - od ranog učenja do višejezičnosti.

Sama smotra je bila organizirana u dva dijela te je na državnoj razini okupila nastavnike stranih jezika, odgajatelje, učitelje i druge odgojno-obrazovne djelatnike koji poučavaju strani jezik. Prvi dio smotre je održan 26. rujna 2023. godine, na sam Europski dan jezika, s ciljem predstavljanja EDJ i isticanja važnosti višejezičnosti. Drugi dio smotre, 27. studenog, bio je orijentiran na primjere promocije EDJ i višejezičnosti u praksi. EDJ u našoj školi prigodno obilježavamo već dulji niz godina te smo ga obilježili i ove godine kroz više različitih aktivnosti koje su osmislili nastavnici stranih jezika te ih realizirali zajedno s učenicima (za više vidi http://ss-koprivnica.skole.hr/?news_hk=1&news_id=3034&mshow=1432#mod_news), a sudionice skupa su ih prezentirale kao primjere dobre prakse. Rezultat skupa je poticaj kreativnosti i suradnje nastavnika te razmjena različitih ideja, koje ćemo zasigurno primijeniti u radu s našim učenicima.

Petra Zobić, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 30. 11. 2023.