Advent u Zagrebu

Zadnji dan nastave, 22. prosinca 2023. učenici 1. a i 2. a razreda usmjerenja Ekonomist zajedno s razrednicima Natalijom Tomac Kelek i Filipom Turkom iskoristili su da posjete  Advent u Zagrebu.

Na putovanje su išli vlakom sa „pametnim karticama“ HŽ-a. Od Glavnog kolodvora su prošetali predivno uređenim „Tomislavcem“ na kojem je postavljeno veliko klizalište. Okrijepili su se na Štrosu na „Fuliranju“ delicijama koje su pripremili brojni poznati restorani grada Zagreba, pogledali ručno izrađene ukrase na Zrinjevcu te kroz Bogovićevu ulicu došli na Cvjetni trg te potom na Trg bana Jelačića.

Zakmardijevim stubama su se popeli na Gornji grad, gdje su prošetali do Markovog trga i spustili se dolje na drugom kraju te prošli kroz tunel Grič koji je ove godine uređen u znaku teme Polarni san. U jednoj od 'prostorija' je instalacija čiji je cilj oponašati prolazak kroz ledenu špilju nad kojom se nadvijaju neobični oblaci i polarna svjetlost. Pozadinska glazba upotpunjuje ugođaj, a 'oblaci' koje obasjavaju reflektori u raznim bojama bili su zgodna pozadina za fotografije. I na kraju su prošetali do terase Oleander hotela Esplanade gdje je bila najbolja gastronomska ponuda adventa.

Obzirom na svoje usmjerenje – ekonomist, posebnu pozornost obratili su na predstavljanje ponude malih poduzetnika iz ugostiteljskog i ostalih sektora tijekom perioda adventa s ciljem širenja praktičnog znanja o marketinškom nastupu na prigodnim sajamskim aktivnostima. Degustacija posebno pripravljenih božićnih tradicionalnih delicija drugačijim i modernijim pristupom, marketinške aktivnosti brojnih velikih kompanija uklopljene u predivnu božićnu atmosferu. Svoje dojmove zabilježili su kamerom i fotoaparatom te izradili videozapis.

Ukupno su prehodali 15-ak km obišavši sve znamenitosti užeg centra i svu blagdansku ponudu, dobili odlične marketinške ideje koje bi mogli iskoristiti u svom budućem zanimanju.

Veselimo se sljedećoj godini u kojoj bi učenici rado posjetili adventsku ponudu grada Osijeka ili Varaždina.

Natalija Tomac Kelek i Filip Turk

unnamed_(8).jpg (2.11 MB)
unnamed_(7).jpg (1,016.49 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 5. 1. 2024.